Мртов пијан седна зад воланот, за само неколку минути удрил во 17 автомобили (видео)

Сподели со своите пријатели

Едно момче од Флорида сакало да се направи паметно и го игнорирал фактот дека е мртов пијан па седнал зад воланот не размислуваќи за последиците што би можел да ги предизвика.

Тој се обидел теренецот „Шевролет блејзер“ да го паркира во Давенпорт на Флорида, но се што успеал да направи е да оштети дури 17 автомобили кои биле прописно паркирани, но ја уништил и портата.

Како јавува локалната телевизија, овој 25-годишник во 2003 година бил казнет поради возење во алкохолизирана состојба, а сега завршил во затвор.

Loading...

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.