„Мртов“ го ставиле во замрзнувач: Се разбудил по 20 часа!

Сподели со своите пријатели

Индиската полиција спаси еден 74-годишник од замрзнувачот во кој го чувал неговиот брат, откако семејството претпоставило дека починал.

Loading...

Баласубраманијан Кумар бил толку болен што повеќе не можел да стане од кревет, кога неговото семејство забележало дека тој престанал да се движи во понеделникот попладне.

Дошле да ограбат мртовечки ковчег: Следувал најголемиот хорор во нивните животи!

Под претпоставка дека тој починал, семејството побарало да им се достави кутија за замрзнувач за да можат да го задржат телото за да ги извршат последните ритуали.

Меѓутоа, кога вработен во компанијата за замрзнувач дошол да го земе следниот ден, тој забележал дека неговото „тело“ дава знаци на живот.

Тој им се јавил на членовите на семејството и кога провериле, сфатиле дека Кумар сè уште дише, а потоа повикале помош.

Индонезија: Кој не носи маска ќе лежи во мртовечки ковчег

Извештаите на локалните медиуми наведуваат дека мажот поминал околу 20 часа во замрзнувачот.

Loading...

Заменик-инспекторот Рајасекаран за „Индипендент“ изјави дека претставник на компанијата за замрзнувач ги повикал во куќата во вторникот и дека е покренат случај против членови на семејството кои го прогласиле човекот за мртов без соодветен лекарски надзор.

Случајот е покренат за несовесно однесување со цел да се загрози човечкиот живот, дело што го загрозува животот или личната безбедност на другите.

Инцидентот го привлече националното внимание по видеорепортажата на која се гледа видео снимка на која Кумар се грчи во замрзнувачот. На видеото може да се слушне како човек вели дека неговиот брат е мртов, дури и додека човекот зад камерата му кажува дека раката на господинот Кумар се тресе во кутијата.

Градоначалник пијан легнал во ковчег и се преправал дека е мртов (ВИДЕО)

„Како му се тресат рацете?“, прашува лицето зад камерата.

„Тоа одговара (на неговите напади)“, вели братот.

„Како може тоа да биде можно ако тој е мртов?“, Прашува лицето, на што братот одговара: „Неговата душа сè уште не го напуштила“.

Кумар веднаш бил изнесен од замрзнувачот и итно пренесен во локалната болница, каде сè уште се наоѓа на лекување.

Loading...

Leave a Reply