МРТ и Калиопи ја претставија евровизиската песна (видео)

Сподели со своите пријатели

Со одлука на македонскиот јавен сервис, Калиопи Букле и оваа година ќе не претставува на евровизиското шоу кое ќе се одржи во Шведска.

Песната е насловена „Дона“, а вчеравечер пермиерно беше емитуван и видео спот за истата. Инаку Изборот за песна на Евросонг ќе се одржи во мај годинава кога ќе се избере најдобрата музичка нумера на стариот континент.


Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.