МРК Куманово утре ќе ги пречека играчите на Текстилец од Штип

Сподели со своите пријатели

Машкиот ракометен клуб Куманово утре на домашен терен во Спортската сала во Куманово ќе го одигра натпреварот со ракометарите на Текстилец од Штип.

Натпреварот е заажан за 15:30 минути, а сите љубители на овој спорт се добредојдени да им дадат поддршка на кумановските ракометари.


Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.