МРК Куманово го пречекува составот на Риниа

Сподели со своите пријатели

Ракометарите на Куманово утре со почеток во 18:30 на домашен терен го пречекуваат составот на Риниа М во рамките на јубилејното 10то коло од Првата машка ракометна лига.

Кумановци влегуваат како фаворити во мечот и се очекува да добијат нови бодови во табелата.

Loading...

Засега се наоѓаат на 5та позиција, а пред Куманово се екипите на Прилеп, Јуниор К.В. и Астраион.

Мечот се игра во Спортската сала Куманово.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *