30.11.2019 10:55

МРК Куманово го пречекува составот на Риниа

Facebook Twitter Google+

Ракометарите на Куманово утре со почеток во 18:30 на домашен терен го пречекуваат составот на Риниа М во рамките на јубилејното 10то коло од Првата машка ракометна лига.

Кумановци влегуваат како фаворити во мечот и се очекува да добијат нови бодови во табелата.

Loading...

Засега се наоѓаат на 5та позиција, а пред Куманово се екипите на Прилеп, Јуниор К.В. и Астраион.

Мечот се игра во Спортската сала Куманово.


© Со преземање на содржината ги прифаќате Условите за преземање содржини
Loading...

Последни наслови

Facebook Comments