12.08.2019 09:46

Мрежи над океанот наместо кревет на Малдиви (ФОТО)


Малдиви дефинитивно се туристички хит, а гостите често можат да наидат на новитети.

Хотелот „Град парк Кодхипару“ на Малдиви на своите гости им нуди специјална можност, а тоа е да се одмараат или спијат на мрежи поставени над морето и под отворено ѕвездено небо.

loading...

Гостите кои го псоетуваат хотелот не ја пропуштаат можноста за фотографирање во текот на денот и ноќта.

Секоја од 120 вили има сопствен кревет од ваов тип, а изнајмувањето на вила за една ноќ чини 325 фунти. Секако, во нив има и вистински кревети така да гостите не се принудени да спијат на отворено.

Секоја вила има и внатрешен и надворешен туш, мини бар и пристап до океанот.


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови и изјави во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува. Секое преземање фотографија означена со лого, без претходна согласност со Кумановски Муабети, е строго забрането!

Последни наслови

Facebook Comments