12.08.2019 09:46

Мрежи над океанот наместо кревет на Малдиви (ФОТО)

Facebook Twitter Google+

Малдиви дефинитивно се туристички хит, а гостите често можат да наидат на новитети.

Хотелот „Град парк Кодхипару“ на Малдиви на своите гости им нуди специјална можност, а тоа е да се одмараат или спијат на мрежи поставени над морето и под отворено ѕвездено небо.

loading...

Гостите кои го псоетуваат хотелот не ја пропуштаат можноста за фотографирање во текот на денот и ноќта.

Секоја од 120 вили има сопствен кревет од ваов тип, а изнајмувањето на вила за една ноќ чини 325 фунти. Секако, во нив има и вистински кревети така да гостите не се принудени да спијат на отворено.

Секоја вила има и внатрешен и надворешен туш, мини бар и пристап до океанот.


© Со преземање на содржината ги прифаќате Условите за преземање содржини
Loading...

Последни наслови

Facebook Comments