Москва: Се појасно е дека Русија не е вмешана во инцидентот

Сподели со своите пријатели

Станува сè појасно дека Русија не e вклучена во истрелувањето ракети кон Полска, изјави првиот заменик постојан претставник на Русија во ОН Дмитриј Полјански.

Loading...

„Фактите се клучни и има се повеќе докази кои покажуваат дека немало руско учество во истрелувањето проектили кон Полска“, изјави синоќа руски дипломат на својот канал на Телеграм, пренесува ТАСС.


ПРОЧИТАЈТЕ И:  Пропагандистот на Путин: Ќе создадеме голем руски дом, ќе се прошириме во Полска и на Балканот