Мопед запленија зариниците на ГП Табановце

Сподели со своите пријатели

Еден употребуван мопед YAMAHA NEOS, бил откриен при контрола на патничко комбе со словенечки таблички, управувано од македонски државјанин, пријавен за влез во државата на граничниот премин Табановце автопат, информираат од Царинската управа на РСМ.

Loading...

Непријавениот мопед, според Управата, бил пронајден во багажниот простор на возилото, е привремено задржан а против возачот е поведена прекршочна постапка.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *