Момчиња од Пчиња заработија кривични пријави поради кражба на мобилен

Сподели со своите пријатели

СВР Куманово поднесе кривична пријава против Н.Ж. (25)  поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „кражба” и против Х.Б. (24) двајцата од село Пчиња, кумановско, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „прикривање”, информираат од Министерството за внатрешни работи.

На 15.05.2017 година во периодот од 12.00 до 12.20 часот, на бензинска пумпа во населба Вера Которка, Куманово, од незаклучено возило на Љ.Р.,, осомничениот Н.Ж. одзел мобилен телефон, кој потоа наизменично го користеле со Х.Б.


Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.