Момче од Куманово се обиде да се самоубие од Искрин мост

Сподели со своите пријатели

Утрово околу 8:30 часот, дваесет и петгодишниот А.Б. се обидел да се самоубие, скокајќи од Искрин мост кај с. Доброшане, на регионалниот пат кон Свети Николе.

Loading...

Според информациите од МВР, А.Б. ја прескокнал оградата на мостот при што бил спасен од локалните рибари од каде со возило на Итната медицинска помош е пренесен во Општата болница во Куманово.

Истиот е префлен на Клиниката за токсикологија во Скопје.

 


Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.