Момче од Куманово приведено поради поседување марихуана

Сподели со своите пријатели

Дваесет и едногодишно момче од Куманово вчера било приведено, откако полицијата кај него пронашла марихуана.

– На 20.11.2020 во 00.45 часот во Куманово од полициски службеници бил лишен од слобода И.А.(21) од Куманово, бидејќи кај него била пронајдена и одземена марихуана, информираат од Министерството за внатрешни работи.

Loading...

По целосно документирање на случајот, против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Никола Ивановски


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *