Момче го понашло бричот па на сестра му и себеси направил нови фризури (ВИДЕО)

Сподели со своите пријатели

Кога мајката Стефи Лејг од Њујорк видела што нејзиниот син направил на неговата сестра и себеси, односно необичните фризури откако го пронашол електричниот брич, не можела, а да не ја види смешната страна на целата ситуација.

Loading...

Како што пренесува Унилад, момчето Теди го пронашол бричот на мама, а откако се „разубавил“ себеси, решил и на помалата сестра Елоиз да и направи нова фризура.

И додека себеси си го избричил поголемиот дел од предната страна на главата, сестрата минала полошо, затоа што останала скоро без целата коса од задната страна.

Кога Стефи ја прашала ќерката дали и се доапаѓа новата фризура, таа одлучно рекла „не“.

Потоа деовјчето ја прашала мајката дали може да си ја врати косата назад, на што Стефи одговара да не се грижи, оти косата повторно ќе и порасне.

Снимката е споделена на Твитер и насмеа многумина.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *