„Мојата сопруга се откажа од сек*от, па затоа имам афера со нејзината сестра“

Сподели со своите пријатели

– Кога мојата сопруга се откажа од нашиот сексуален живот, почнав да спијам со нејзината сестра. Ќе кажете дека не беше во ред, но јас сум посреќен отколку што бев со години. На почетокот на врската сексот ни беше добар. Но, таа е работохолик и се повеќе ја става кариерата на прво место. Секогаш е премногу уморна за секс, премногу зафатена или под стрес – напишал еден маж за The Sun.

Loading...

– Се обидов се да направам подобро. Готвев, миев садови, правев шолји чај, па дури и се бањав. Еднаш ја однесов на романтичен спа викенд. Немаше разлика. На крајот целосно престанавме да водиме љубов и веќе три години сме во брак без секс – продолжи тој.

Еден ден сестра ѝ заѕвони кога неговата сопруга ја нема. На крајот и кажа колку е несреќен, а таа исто така рече дека е несреќна во бракот.

 

 

 

– Имавме секс изминатиов месец кога жена ми е на работа. Тоа е толку страсно и возбудливо. Ја сакам жена ми, но ако таа не е заинтересирана за секс, зарем не е подобро да го набавам на друго место отколку да ја оставам? Не е дека имам афера со некој во кој ќе се заљубам. Ова го правам за да останам во брак. Нејзината сестра има да изгуби колку и јас, па нема да каже ништо – заклучил тој.

Loading...

– Не сум сигурен што сакаш. Велиш дека си среќен, па се чини дека сакаш мојот благослов за аферата со сестрата на жена ти. Се плашам дека не можам да ти го дадам. Иако нема да те осудувам и можам да разберам зошто дојдовте во оваа ситуација, мислам дека ова веројатно ќе заврши со скршено срце за сите вклучени. Кога аферата ќе излезе на виделина, и на крајот, сигурно ќе биде, вашата жена ќе биде скршена. Ја изневерија двете најблиски луѓе.

Ако навистина ја сакате вашата жена, веднаш прекинете ја аферата и стапете во брак. Кажете ѝ на жената дека ја сакате и дека ви недостига интимноста што ја имавте – одговорила Дејдре.