МКК Куманово утре против Мега баскет

Сподели со своите пријатели

Кошаркарите на Младинскиот кошаркарски клуб Куманово утре ќе ги одмерат силите на гостински терен проитв Мега Баскет.

Loading...

Кумановци влегуваат како апсолутни фаворити во мечот, а статистиката вели дека и по шест одиграни натпревари немаат пораз, наспроти домаќинот кој е на седмата позиција во табелата и има само две победи.

Станува збор за натпревар од седмото коло кој се игра со почеток во 19:00 часот во Прилеп.

Никола Ивановски

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Општа болница Куманово од денеска почна со колоноскопски прегледи