МКК Куманово апсолутен есенски шампион на Втората кошаркарска лига

Сподели со своите пријатели

Младинскиот кошаркарски клуб Куманово е апсолутен есенски шампион во Втората кошаркарска лига на Македонија.

Loading...

Од 11 одиграни натпревари оваа полусезона, избраниците на тренерот Марин Докузовски немаат ниту еден пораз и остануваат единствена непоразена екипа во целата лига.

Викендов го одиграа последниот меч за 2023 година и впишаа нова победа, овој пат против составот на Шкупи со резултат 60:82.

Кумановци успешно го исчекорија првиот дел од патеката која води кон елитната Прва кошаркарска лига на која се надеваат следната натпреварувачка сезона.

Никола Ивановски

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Кумановец натепал вработен во Отсекот за управни работи