Мистериозна Формула 1 се појави на автопат (ВИДЕО)

Сподели со своите пријатели

Видео од несекојдневен настан ни доаѓа од Чешка.

Loading...

Таму е забележан болид од Формула 1, но не на патеката туку на јавниот пат. Снимен е болид од Формула 1 со иконографија на Ферари кој крстарел по автопат.

Возачот и автомобилот не биле фатени, а бидејќи автомобилот не бил регистриран, не биле ниту легитимирани, па чешката полиција бара помош за пронаоѓање на овој насилник, кој со ваквото возење доведе во опасност многу учесници во сообраќајот и себе си.

Последното видео покажува како тоа е реплика на автомобил од 2004 година, кога зад воланот беше Михаел Шумахер.

Нагласениот број 7 е многу веројатно поврзан со бројот на освоени титули светски шампионати. Возачот носи кацига, па и овој пат беше невозможно да се идентификува.

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Работи што не ни се потребни, а на кои фрламе пари

Сличен настан е забележан и пред неколку години, но оттогаш се губи секаква трага на возачот и на неидентификуваниот автомобил.

Ако го фатат, возачот речиси сигурно ќе ја изгуби возачката дозвола најмалку една година, а најверојатно ќе биде казнет со неколку илјади евра.

 

Loading...