19.08.2019 11:40

Мислела дека и тргнал камен од бубрегот, а таа родила тројка

Facebook Twitter Google+

Данет Глиц од Јужна Дакота, САД мислела дека од болницата ќе излезе со неколку камења од бубрегот во рака, а не со две девојчиња и син.

Чувството на болка во абдоменот Данет ја потсетувал на оној кога имала проблеми со каменот во бубрезите, па со сопругот Остин се упатила во билница на преглед.

Loading...

– Започнаа болките, па мислев дека тоа се камењата. Имав проблеми со нив и претходно, рекла Данет за телевизијата КОТА.

По аправената уриноанализа, лекарите имале големи вести за Данет. Не бил во прашање каменот на бубрегот, туку породувањето. Ќе има близнаци.

– Мислевме дека е готово. Остин стоеше од страната, мислевме за имињата, кога лекарката бараше уште едно ќебе, се присетила Данет.

За само четири минути на свет дошле четири деца. Ги нарекле Блејз, Џипси и Ники.

Сега е татко на пет деца, а додава дека не може да поверува во она што се случило.

– Кога излеговме од болница и натаму не знаев што се случи. Важно е таа да биде добро. Се уште се ми одекнува во главата, рекол Остин.


© Со преземање на содржината ги прифаќате Условите за преземање содржини
Loading...

Последни наслови

Facebook Comments