Мислат дека е лесна и спие со сите затоа што има тетоважи: Нејзиниот одговор ќе се памети долго!

Сподели со своите пријатели

Оваа манекенка одлучи да ја затвори устата за интернет -тролови и хејтери кои извлекуваат заклучоци за нејзиниот живот.

Loading...

Амбер Лук е уморна од тоа да ја нарекуваат разни погрдни имиња, и само затоа што објавува малку послободна содржина. Таа преку Инстаграм и побара од луѓето да бидат љубезни преку Интернет.

Австралијката напиша отрезнувачка порака.

 

 

– Не ме познаваш, затоа не претпоставувај срање за мојот живот. Точка. Секогаш ќе го дадам моето срце на дланка, иако ме чини многу. Мислам дека е важно да се знае дека секој поединец на овој свет има свои демони со кои треба да живее и да се бори – затоа обидете се да бидете љубезни – пишува Амбер и продолжува.

– Само затоа што снимам еротски филмови не значи дека спијам со други. Дури и ако го правам тоа, кој си ти да ми кажеш дека сексуалната слобода е лоша? –

Loading...

 

 

Таа не дозволи негативноста да ја победи туку одлучи да успее и се фокусираше само на тоа, а нејзината објава собра многу лајкови и многумина се согласија со неа. Коментарите беа полни со поддршка, „Убаво кажано, се согласувам со тебе“, „Вие сте прекрасно човечко суштество, многу ве сакам“, „Ви испраќам поддршка“ …

Со текот на годините, Амбер го промени своето тело преку модификации. Таа покри 98% од телото со тетоважи, како и пирсинзи на лицето, телото, па дури и препоните. Исто така, направи некои непријатни работи, го подели јазикот, ги истегна ушите и ги обои очите во светло сина боја.

 


Loading...