Mojata cudesna Makedonija :)

Posted by Vanco Naumovski on Friday, 8 May 2015
09.05.2015 07:51

Мирно но тензично: Се шпекулира за повредени полицајци

Facebook Twitter Google+

Според неофицијални информации до кои дојдовме од граѓани очевидци на инцидентот, во акцијата која трае од рано изутрина, има повредени припадници на безбедносните сили. Некои граѓани јавуваат за двајца, некои за тројца припадници на специјалните сили.

Од друга страна, се шпекулира дека вооружена група рано изутрина го запоседнала излезот на градот пред зградата на ЗОК, по што започнала престрелка со полицијата. Во обид да се повлече, групата се дала во бекство кон т.н Дива Населба, каде била сузбиена.

loading...

Дали има повредени лица од вооружената група се уште е непознато. Во моментот нема пукање во градот и засега е мирно.


© Со преземање на содржината ги прифаќате Условите за преземање содржини
Loading...

Последни наслови

Facebook Comments