Министрите и замениците министри на СДСМ поднесуваат оставка

Сподели со своите пријатели

Како што предмалку соопшти Оливер Спасовски на прес конференција одржана пред Владата на РМ, министрите и заменици министри кои стапија на функција согласно договорот од Пржино, денес ќе поднесат оставка.

Како причина за оставките, Спасовски наведе дека доколку Собранието утре се распушти, министрите и замениците министри од СДСМ кои се дел од владата која требаше да издејствува услови за фер, демократски и кредибилни избори, ќе си поднесат оставки.

Тој побара од Собранието денеска да ги констатира нивните оставки.

Фото: Капитал.мк

Loading...

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.