19.08.2019 12:45

Минирања кај селото Гиновци од среда

Facebook Twitter Google+

Во близина на селото Гиновци, поради изградба на ексрепсниот пат А2 Ранковце – Крива Паланка од среда ќе се изврши минирање.

Како што информира компанијата „Руд проект“, а пренесува Регионалниот центар за управување со кризи минирања ќе има од среда во петок по следниот распоред:

Loading...

– 21.08.2019 год. (среда) во периодот од 10:00 – 18:00 часот

– 22.08.2019 год. (четврток) во периодот од 10:00 – 18:00 часот

– 23.08.2019 год. (петок) во периодот од 10:00 – 18:00 часот


© Со преземање на содржината ги прифаќате Условите за преземање содржини
Loading...

Последни наслови

Facebook Comments