19.08.2019 12:45

Минирања кај селото Гиновци од среда


Во близина на селото Гиновци, поради изградба на ексрепсниот пат А2 Ранковце – Крива Паланка од среда ќе се изврши минирање.

Како што информира компанијата „Руд проект“, а пренесува Регионалниот центар за управување со кризи минирања ќе има од среда во петок по следниот распоред:

loading...

– 21.08.2019 год. (среда) во периодот од 10:00 – 18:00 часот

– 22.08.2019 год. (четврток) во периодот од 10:00 – 18:00 часот

– 23.08.2019 год. (петок) во периодот од 10:00 – 18:00 часот


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови и изјави во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува. Секое преземање фотографија означена со лого, без претходна согласност со Кумановски Муабети, е строго забрането!

Последни наслови

Facebook Comments