18.06.2019 10:55

Минимално покачување на водостојот на Пчиња


Минимално покачување на водостојот од 10 сантиметри е забележано денеска на реката Пчиња вчера, во споредба со вчера, покажуваат податоците на Управата за хидрометеоролошки работи.

Водостојот според последните мерења од мерната станица лоцирана во селото Пелинце, изнесува 50 сантиметри и еден еден сантиметар над просекот за месец јуни.

loading...

Најголемо покачување бележи Вардар кај Демир Капија, од 120 на 142 сантиметри, додека просекот на овој месец е 119 сантиметри.


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови и изјави во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува. Секое преземање фотографија означена со лого, без претходна согласност со Кумановски Муабети, е строго забрането!

Последни наслови

Facebook Comments