МИЛИОНИ ПРЕГЛЕДИ: Момче почна да лае на своето куче, а неговата реакција е урнебесна (ВИДЕО)

Сподели со своите пријатели

Љубовта на кучето кон човекот е безусловна и тие ја покажуваат на свој начин.

Loading...

Ниту сопствениците на овие прекрасни суштества не заостануваат во изразувањето емоции кон своите миленици, но што се случува кога ситуацијата малку ќе се промени?

Еден млад човек решил да лае по своето куче и да ја сними неговата реакција, најблаго кажано, урнебесна.

На кучето не му било јасно за што се работи, па се обидел да открие од каде сега доаѓа звукот што не бил навикнат да го слуша од својот сопственик.

Видеото стана вирално и ги освои симпатиите на повеќе од 6 милиони луѓе.

 

@damestackslol he was def concerned #barkatyourdogchallenge #dogofticktok #confused #fypシ #doglover

♬ original sound – damestacks