МИЛИМЕТРИ ОД НЕСРЕЌА: Брачен пар снимаше на врвот на планината, а во нивна близина удри гром (ВИДЕО)

Сподели со своите пријатели

Неверојатна ситуација се случила со брачен пар од Шпанија, марсела и Магди Фаљардо, кога одлучиле да се искачат на врвот од планианта Монтсени, а сето тоа, сосема случајно, е забележано со видео снимка.

Loading...

Имено, кога започнале да се качуваат времето било ведро, но подоцна се влошило и започлнало евреме. Сепак, тие одлучиле да успеат да стигнат до врвот на планината.

Ддека Магда позирала Марсел одлучил да ја сними целата сцена не помислувајќи што ќе се случи само неколку секунди подоцна иако нешто претходно поради бурата се пошетувал дека ќе умре.

На снимката јасно се гледа како маж ја свртува камерата од својата сопруга, а тогаш се слуша застрашувачки звук и тој паѓа на земја. Не им било јасно што се случило, иако Марсел подоцна рекол дека почувстувал мирис на запалено, но кога дома ја пуштиле снимката виделе дека гром удрил крај нив.

За среќа, тие не се повредени, а членовите на нивното семејство подоцна се шегувале дека парот е толку среќен што треба да се испроба во игрите на среќа, пишува Мирор.

https://youtu.be/Pl9payrq_ps

Извор: Мирор / фото: Youtube/printscreen/Let me Trend


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *