Мештанин на Орланце лишен од слобода на граничниот премин Табановце

Сподели со своите пријатели

Триесет и седумгодишниот жител на селото Орланце, Општина Арачиново вчера бил приведен на граничниот премин Табановце, информираат од Министерството за внатрешни работи.

Имено вчера околу 11.30 часот на граничен премин Табановце при пасошка контрола констатирано било дека лицето А.Б. (37) од с.Орланце, општина Арачиново, евидира на СТОП-Листа затоа што е под истрага за сторено кривично дело „измама“.

А.Б. бил лишен од слобода и во 12.15 часот предаден е на полициски службеници од СВР-Куманово за понатамошна постапка.


Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.