Месечен хороскоп – Август 2017

Сподели со своите пријатели

Овен

Кариера и пари:

Loading...

Марс, водичот на Овен, овој месец ќе се сретне со Сатурн, вашата куќа на кариерата. Накратко, август ќе биде амбициозен месец во кој парите ќе ви бидат главна тема. Добро размислете пред вложување на вашите пари, бидејќи постои можност да се соочите со некои финансиски ризици!

Здравје:

Неодамна сте започнале со вежбање, и тоа влијае добро на вашето тело и ви ј зголемува енеријата. Од друга страна, препорачливо е да бидете внимателни кога се работи за вашето здравје бидејќи сврзувањето Марс-Сатурн може да ви донесе непријатни изненадувања.

Љубов:

Конечно среќата ќе ви се насмевне и вам! Марс си заминува од вашата куќа на парови после 8 месеци, кои не беа баш пријатни. Овој месец Јупитер ќе влезе во вашата куќа на љубовта и еротиката, ветувајќи ви месец полн со страст. По Јупитер, и Сонцето, Меркур и Венера ќе влезат во вашата куќа на врските, што значи дека пред вас е месецот на љубовта, искористете го најдобро што можете.

Совет: Не изложувајте се на стрес.

Бик

Kaриера и пари:

Loading...

Овој месец потполно ќе можете да се потпрете на вашето семесјтво во сѐ што ќе правите. Тие ќе ви помогнат финансиски доколку е потребно. Август ќе го паметите како можност за нови договори и започнување со приватен бизнис. Кога станува збор за парите, ќе сакате она што сте го заштедиле да го вложите во недвижности.

Здравје:

Вашата физичка кондииција ќе биде на ниво и ќе ве служи во текот на целиот месец. Не пропуштајте ги можностите за искачување на планина, или релаксирање некаде далеку од градскиот метеж.

Љубов:

Сврзувањето на Марс-Сатурн кое ќе биде во вашата куќа на врски, може да ви донесе несогласувања во врската и непријани настани. Исто така, можна е криза во вашата врска. Овој месец не е поволен за започнување на нова врска, затоа што за кратко време врската може да резултира со крај.

Совет: Преуредете го домот.

Бизнаци

Кариера и пари:

Август ќе биде доста динамичен месец, обележан со многу состаноци и службени патувања. Ќе имате многу работа и ќе чувствувате напнатост на сите страни. Но, со вашиот хумор и оптимизам, ќе имате доволно сила да се справите со сите проблеми. Во првите две недели од овој месец вашата финанскиска состојба ќе биде подобра отколку во вторите две.

Loading...

Здравје:

Треба да бидете многу внимателни во врска со вашата здравствена состојб, бидејќи сврзувањето на Марс со Сатурн може да ви предизвика неволји.

Љубов:

Во текот на овој месец, ќе ве привлекуваат луѓе кои ги делат вашите мислења, а дури е можно со таква личност да започнете страсна љубовна врска. А доколку сте во врска, претстојниот период може да ви донесе мали несогласувања со партнерот околу вашите цели и интереси.

Совет: Испланирајте си ги однапред предвидените обвсрки.

Рак

Кариера и пари:

Во средината на минатиот месец, Јупитер влезе во вашата куќа на пари, каде ќе остане сѐ до 11-ти август 2015. Тоа значи дека ве очекува 12-месечен период на просперитет. Исто така, овој месец ќе имате можности да го зголемите вапиот приход.

Здравје:

Loading...

Доколку се интересирате во спорт, можете да почнете да тренирате за да го доведете вашето тело до совршенство. Доколку сте бремени и треба да родите набрзо, трудете се што повеќе да избегнувате стресни ситуации.

Љубов:

После една година престој, Јупитер ќе си замине од Рак. Емоционалноста се чини дека ќе се смири овој месец. Првиот дел од август, Венера ќе биде во Рак, а тоа ќе ви донесе шарм и моќ на заведување. Вториот дел од месецот може да биде поинтензивен, бидејќи Марс, планетата на страста ќе се сретна со сатурн, водачот на вашата куќа на парови.

Совет: Избегнувајте финансиски загуби.

Лав

Кариера и пари:

После многу години, Јупитер повторно ќе ве посети и тоа на 16-ти август 2014, сѐ до 11-ти август 2015. Престојот на Јупитер во вашиот знак значи дека ова ќе ви биде најсреќниот месец во годината од професионален аспект. Искористете го со тоа што ќе побарате работа на повисока функција.

Loading...

Здравје:

Ќе бидете во одлична здравствена состојба овој месец. Ќе бидете многу активни и во добро расположение, што значи, нема причина за загриженост кога станува збор за вашето здравје.

Љубов:

Јупитер влезе во вашиот знак, каде ќе остане сѐ до август наредната година. Во текот на престојот на Јупитер, ќе забележите поголем оптимизам, ентузијазам и желба за сексуална авантура. Вашиот среќен љубовен период ќе започне на 12-ти август, кога Венера ќе премине во вашиот знак со што ќе ви донесе сензуалност и среќа во љубовта. Многу е веројатно овој период да запознаете некоја личност со која понатаму ќе сакате да го поминете остатокот од вашиот живот.

Совет: Понекогаш, помалку е повеќе.

Loading...

Вага

Кариера и пари:

Август ќе биде одличен период за докажување на вашите таленти и способности. Исто така, ќе имате можност да учествувате во многу тимски проекти, а во некои од нив може да бидете лидер или координатор. Тоа ќе ви биде главната шанса да се докажете. Време е да почнете да ги штедите вашите пари, никогаш не знаете за што ќе ви затребаат.

Здравје:

Ќе бидете во многу добра состојба, и физички и психички. Ќе имате многу енергија и че зрачите со позитивно расположение.

Љубов:

Loading...

За првиот дел од август, Венера ви препорачува да направите баланс помеѓу работата и приватниот живот. Можно е да почнете да флертувате со некој ваш колега од работа, иако знаете дека тоа е погрешно. Вториот дел од месецот ќе ви донесе многу социјални настани, каде ќе запознаете некој кој ќе успее да ви остане во мислите. Оние кои се во сериозна врска или брак, ќе бидат преокупирани со финансиските проблеми.

Совет: Создадете нови пријатели.

Кариера и пари:

Просфесионално, првите две недели од август ќе ви бидат помалку активни, со што тој период можете да го искористите за одмор и релаксација. Веќе вторите две недели од август ќе ви бидат поактивни и подинамичи. Тогаш ве очекуваат многу нови дипломатски контакти во кои можете да увидите шанса за понатамошен успех. Финансиски, август може да ви донесе непредвидени трошоци.

Здравје:

Ова е месец во кој најважно ќе биде да се одморате. Овој месец ќе ви биде карактеристичен по намалувањето на вашата енергија. Затоа, медитирајте, читајте книги вежбајте, бидејќи на тој начин ќе можете да си ја вратите енергијата.

Loading...

Љубов:

Август ви носи социјализација, вклучување во некоја организација каде ќе запознаете многу нови интересни личности, кампување и многу други интересни активности. Венера, планетата на љубовта, која е водичот на вашата куќа на парови, ќе биде во деликатна позиција, со што, можно е љубовно разочарување. Оние кои се во врска треба посебно да внимаваат, бидејќи многу лесно можат да го загубат партнерот.

Совет: Бидете внимателни додека патувате!

Шкорпија

Кариера и пари:

Koнечно работите ќе се помрднат од мртва точка. Марс, вашиот водач, конечно ќе излезе од лошата позиција, каде беше последниве неколку месеци. Исто така, овој месец во вашата куќа на кариерата ќе бидат Јупитер, Сонцето, Меркур и Венера, што значи дека ве очекува престиж, интелигенција, комуникација, популарност и многу шанси за успех. А онаму кајшто е успехот, таму се и парите!

Loading...

Здравје:

Иако овој месец ви ветува сентиментални и професионални задоволства, вие константно ќе бидете загрижени за вашето здравје. Бидете внимателни и намалете со агресивноста.

Љубов:

Во вашата куќа на љубовта, овојпат ќе биде планетата Нептун, која ќе ви ги подобри односите во вашата врска. Од друга страна, Венера, водичот на вашата куќа на парови, ќе ве предупреди дека во првите денови од август може да доживеете неочекувани компијации во врската. Оние кои не се во врска, на своето летување ќе запознаат личност со која ќе делат исти интереси и мислења.

Совет: Обидете се повеќе да се релаксирате.

Стрелец

Кариера и пари:

Веројатно веќе сте почнале да го чувствувате импулсот на знаење или искажување на вашата интелигенција, бидејќи Јупитер, вашиот водич, ќе биде во вашиот знак. Овој месец ќе ви биде исполнет со службени патувања или работи поврзани со туризам. Што се однесува до парите, препорачливо ви е да бидете внимателни, затоа што многу лесно можете да ја потрошите вашата заштеда.

Здравје:

Сонцето, Јупитер и Уран ќе ја стимулираат вашата енергија и желба за акција. Но, Венера, водачот на вашата куќа на болести ќе биде во непријатна позиција. Значи, внимавајте на себе и избегнувајте ризици.

Љубов:

Август може да ви почне со вести од некоја личност која живее далеку од вас. Може да се работи за некојкој живее во друг град или друга земја, за некој кој сте го запознале онлајн, или пак некој кој сте го запознале на овогодинешното летување. Како и да е, љубовта ќе ви отвори нови хоризонти. Очекувајте на некое патување да запознаете неколку личности со кои ќе започнете да флертувате.

Совет: Бирајте ги внимателно вашите пријатели.

Јарец

Кариера и пари:

Се чини дека август ќе биде доста активен месец во полето на финансиите. Можно е да инвестирате во вашите идеи кои ќе ви донесат екстра приход. Шансата за инвестирање ќе дојде преку вашите родители или вашиот партнер.

Здравје:

Во првиот дел од август Сонцето ќе биде во деликатна позиција, што може да ви донесе бројни настинки и намалување на виталноста.

Љубов:

Loading...

Венера ќе премине во вашата куќа на љубовта, носејќи ви хармонија, исполнување и среќа во љубовта. Ќе имате голема потреба од внимание, а во

исто време и потреба за заведување. Доколку не сте во врска, овој месец обидете се да започнете со состанување со некоја личност, бидејќи многу е веројатно токму месецов да ја пронајдете вашата сродна душа.

Совет: Не избрзувајте во донесувањето на одлуки.

Водолија

Кариера и пари:

Во текот на целиот месец, нема да имате причина да се жалите дека ви е досадно. Август ќе биде месец полн со амбиции и натпреварување. Од друга страна пак, можно е да бидете принудени да донесете одлуки кои не ви се допаѓаат. Последната недела од абгуст ќе ви биде најсреќна од финансиска гледна точка.

Здравје:

Овој месец ќе ви треба повеќе хармонија и разбирање. Наполнете ги батериите на некое кратко викенд патување.

Loading...

Љубов:

Јупитер ќе премине во вашата куќа на паров, а кон средина на месецот ќе ѝ се придружат и Сонцето, Меркур и Венера. Јупитер ќе ви донесе гордост кога станува збор за љубовта, Сонцето и Меркур ќе ви го зголемат нивото на комуникација и енергија, додека пак, Венера ќе ја зачини вашата врска со страст и еротика. Доколку не сте во врска, кон крајот на месецот можно е да доживеете кратка авантура.

Совет: Дружете се со луѓе кои ги делат вашите мислења.

Риби

Кариера и пари:

Доклку не сте на одмор или не отсуствувате од работа, во августе можете да уживате многу професионални задоволста. Користејќи ги вашите вештини и таленти, вие ќе имате можност да сјаете и да се истакнете на работното место. А што е најважно – ќе бидете наградени за вложениот труд.

Здравје:

Медицинските прегледи, лекувањата, диетите ќе имаат подобар ефект. Но, внимавајте: Обидете се да им одолеете на искушенијата!

Loading...

Љубов:

Бран на сензуалнот ќе премине низ вашиот емотивен живот во првата недела од овој месец. Венера, планетата на љубовта, ќе биде во вашата куќа на страста. Ќе биде во многу добра позиција, а тоа ќе ви донесе бројни романтични моменти, желба за авантура, еротско завоволство и можност за ново заљубување. Накратко, овој месец ќе биде многу дарежлив кон вас кога станува збор за љубовта.

Совет: Време е да направите некои промени во вашето секојдневие.

Тетксот е преземен од Среќа.мк

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.