Меконел: Сенатот се договори за помошта за коронавирусот во износ од 900 милијарди долари

Сподели со своите пријатели

Лидерот на републиканското мнозинство во американскиот Сенат, сенаторот од Кентаки, Мич Меконел, ноќеска соопшти дека е постигнат договор со демократските сенатори за пакетот помош за елиминирање на последиците од пандемијата на коронавирусот, во износ од околу 900 милијарди долари.

Loading...

-Дополнителна помош е на пат, изјави сенаторот Меконел вчера во зградата на американскиот Конгрес во Вашингтон, пренесоа британските медиуми.

Сашко Димевски


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *