05.07.2019 10:38

Мекиќ од КК Куманово се сели во АВ Охрид


Македонскиот репрезентативец го напуша Кошаркарскиот клуб Куманово и во новата сезона влегува во составот на АВ Охрид.

loading...

По 18 месеци минати на кумановскиот паркет, Мекиќ се сели југозападно, каде АВ Охрид прави многу амбициозен клуб за престојната сезона во домашниот шампионат, со домашни и странски кошаркари.

Засега Охрид е единствениот клуб кој веќе започна со засилувањата за претстојната сезона.


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови и изјави во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува. Секое преземање фотографија означена со лого, без претходна согласност со Кумановски Муабети, е строго забрането!

Последни наслови

Facebook Comments