Мекиќ од КК Куманово се сели во АВ Охрид

Сподели со своите пријатели

Македонскиот репрезентативец го напуша Кошаркарскиот клуб Куманово и во новата сезона влегува во составот на АВ Охрид.

Loading...

По 18 месеци минати на кумановскиот паркет, Мекиќ се сели југозападно, каде АВ Охрид прави многу амбициозен клуб за престојната сезона во домашниот шампионат, со домашни и странски кошаркари.

Засега Охрид е единствениот клуб кој веќе започна со засилувањата за претстојната сезона.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *