Мажите родени во овие знаци најлесно ги освојуваат женските срца

Сподели со своите пријатели

И додека некои мажи воопшто не знаат со жените, други можат да освојат што сакаат.

Loading...

Астролозите тврдат дека врз способноста за флерт влијае и хороскопскиот знак, а кај овие знаци се раѓаат највештите заводници:

 

 

Овен

Овните сакаат да бидат мачо-мажи во сите сфери на животот, вклучително и во љубовта. Тие победуваат со класичен, огнен пристап, директно и без опкружување. Исто така, мажите родени во овој знак ќе ви дадат возбуда и задоволство што го сакате.

Лав

Loading...

Лавовите по природа се заљубени во себе и полни со самодоверба, што не кријат. Тие исто така ќе воодушеват жена без премногу кружење, туку со кралско однесување.

Доколку е потребно, тие ќе работат околу него со недели и со упорност и стил, сигурно ќе успеат да го освојат. И во кревет, овој човек ќе биде дарежлив затоа ќе ви даде најмногу што може, но истото ќе го очекува и од вас. Со други зборови, тој обезбедува, но исто така бара и обожување.

 

 

Вага

Мажот Вага ќе ве освои со многу стил, шарм и луксуз. Вагите уживаат во интимни моменти со својот партнер и сакаат да слушнат нежни зборови од нив, но очекуваат и партнерот да им биде целосно посветен.

Овие мажи се сметаат за дарежливи љубовници, и поради тоа им треба соодветна партнерка, која ќе може да ги придружува во сè.

Loading...

Скорпија

Скорпиите се сметаат за љубители на висок напон и иако многу жени фантазираат за романса со една, малкумина можат да ги следат.

Тој ќе ги освои твоето срце и тело со молскавична брзина, но секој обид да се зборува за интимност нема да им биде пријатен затоа што тие во суштина се нежни и ранливи. Но, сексот ќе биде и повеќе од фантастичен.

 

 

Стрелец

Кога на Стрелецот ќе му се допаднете, тој ќе ве купи со внимание и ќе проба сè, само за да ве освои. На тој начин ќе имате впечаток дека сте единствената жена во светот што тој ја посакува.

Loading...

Што и да посакате во кревет, тој ќе го стори тоа, но има маана што може да ве повреди. Колку и да се искрени и решени, понекогаш се многу немилосрдни, па затоа советот е да бидете внимателни.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *