Мажите полуделе по неа: Девојка ги измамила сите со неверојатната шминка (ВИДЕО)

Сподели со своите пријатели

Малку шминка и малку бронзер помагаат во изгледот, но потребни се часови за да се постигне гламур.

Loading...

Една девојка од ТикТок нема ништо против. Џеси Волк обожава да ги покажува своите драматични трансформации и практично го смислила терминот „catfish“, односно, пред сè, создавајќи лажни профили на социјалните мрежи кои имаат за цел да ги измамат другите со сосема различни луѓе.

 

 

Општо земено, „catfish” е преправање дека сме една личност на Интернет, а во реалноста сосема друга, и дека ова се драстични разлики во изгледот.

Оваа убавица на ТикТок има страница посветена на нејзините достигнувања во шминката што се толку добри што луѓето навистина мислат дека таа е друга личност.

 

Loading...

 

Џеси исто така не се срами од борбата со акните и постојано го покажува голото лице на кадрите, а некои од нејзините клипови имаат милиони лајкови и од мажи и од жени затоа што сите се фасцинирани од нејзините вештини за шминкање.

Таа сигурно изгледа убаво со и без шминка, но тешко дека ќе заклучите дека таа е истата личност. Многу жени се обидуваат да го сокријат својот природен тен при снимањето, но Џес го прифаќа своето лице како што е и не се грижи што мислат другите за тоа.

Користи специјална основа во која гарантира, но сепак е далеку од финалниот производ и ги покрива несовршеностите на кожата на лицето.

 

 

Loading...

На едно од видеата се гледа како Џес ги прикрива акните и ова е нејзино упатство за тоа како да се стори тоа многу успешно. Имено, таа прво ја хидрира и освежува кожата, а потоа става прајмер, коректор и консилер пред вистинската основа.

Се користи зелена боја која помага во неутрализирање на црвенилото на кожата, па затоа е идеална за воспалени акни и мозолчиња. По сите овие чекори, таа користи спреј за фиксирање пред да нанесе пудра за целосно да го покрие.

Потоа, повторно го нанесува спрејот на лицето и повторно става дебел слој пудра каде што е потребно.

 

 

Да, нејзината рутина од 10 чекори е прилично исцрпувачка, но понекогаш е и повеќе од тоа затоа што во вториот клип се гледа како Џеси нанесува 14 слоја пудра само за да му докаже на обожавателот дека нејзината рутина за убавина не е толку долго колку што му се чинела.

Тоа е само дел од деновите на Џеси, заедно со „одржувањето“ на нејзиниот бронзен сјај.

Loading...

Не се гледа често, но се случува нејзината бела кожа да „провири“ под сите тие слоеви, иако нејзиниот бронзер е нанесен скоро совршено.

 

 

Џеси е една од многуте „навлакуши“ што ги покажуваат неверојатните трансформации што ги тера мажите да се палат, а потоа ги испраќаат во спротивна насока, од каде што дошле. Таа е горда на она што го прави и воопшто не крие, но некои тролови на Интернет велат дека нејзините извонредни трансформации треба да бидат казниви.

 

Loading...

 

@jesthejemini#makeuptutorial #vano3000 #adultswim #makeuptipstiktok #makeuptransformation #trusttheprocess #mua #beauty #beforeandaftermakeup #beautymode #makeupme♬ Feel Good Inc. – Gorillaz


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *