МАЖИТЕ ИЗБЕГНУВААТ ЕДНА ПОЗА САМО АКО НЕ СЕ НАДАРЕНИ: А, жените остануваат без незаборавни моменти заради тоа!

Сподели со своите пријатели

Пози кои гарантираат оргазам:

Loading...

Сите мажи, дури и најнадарените, се грижат за големината на нивниот пенис. Ви донесуваме две идеални пози кои секогаш гарантираат оргазам, но и неколку трикови што ќе ја натераат вашата партнерка да ве смета за совршен љубовник.

 

 

СЕКСОТ ПОЧНУВА ПРЕД ПРАВИОТ СЕКС

Обрнете внимание на вашата партнерка во текот на денот. Прашајте ја како го поминала денот, слушајте што вели, навистина учествувајте во разговорот. Ако ја натерате да се чувствува пријатно со вас во текот на целиот ден и копнее по вашето друштво, таа многу помалку ќе се грижи за она што го имате во панталоните, вели сексологот Памела Спур.

СТАНЕТЕ КРАЛ НА ПРЕДИГРАТА

Loading...

Започнете од вратот, а потоа многу полека одете надолу и пониско, прашувајќи што сака и што и одговара. Колку повеќе време поминувате во ова, толку повеќе експлозивен ќе биде сексот.

 

ИГРАЈТЕ СЕ СО НЕА

Предизвикајте ја сексуалната напнатост и нејзиното очекување со врзани очи додека ја бакнувате.

ОРАЛЕН СЕКС

Ова е неизбежно пред врската. Истражувањата покажаа дека кај 20% од анкетираните парови, жените изјавиле дека оралниот секс е неопходен за да доживеат оргазам, а за да ја усовршите техниката, не заборавајте да ја прашате што сака.

 

Loading...

 

 

СОВРШЕНА ПОЗА БРОЈ 1

Верувале или не, „кучешката поза“ е идеална за мажи со помал пенис бидејќи кога жената е на колена и лактите, нејзините вагинални мускули автоматски се контрахираат, па затоа има повеќе триење.

СОВРШЕНА ПОЗА БРОЈ 2

Покрај „кучешката поза“, друга идеална е и обратната мисионерска, каде што таа е на вас, а нејзините нозе се меѓу вашите. Така, движењата се многу лесни, но многу интензивни и оргазмот е загарантиран.


Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *