Мажи, жените ќе ве обожаваат ако направите барем една од овие 5 работи!

Сподели со своите пријатели

На сите им е потребна сигурност во врската и прекрасно е чувството кога сме со некој што нè сака, но понекогаш на мажите им е тешко да препознаат што им треба на нивните девојки за да се чувствуваат сакано и безбедно.

Loading...

Безбедноста е нешто што жените честопати велат дека го бараат од мажот, а кога ќе го пронајдат, подготвени се да возвратат. Секако, секој маж што ја сака својата сопруга сака да и даде сè што и е потребно за да се чувствува сакано и безбедно, но понекогаш не е сосема јасно што е тоа што ќе и даде такво чувство.

 

 

На овие 5 начини, ќе се осигурате дека вашиот партнер се чувствува безбедно во врската:

1. Слушајте кога ќе ви се отвори постојано, сите пишуваат за тоа како слушањето е многу важно во врската.

И тоа е многу важно. Затоа постојано се пишува за тоа. Кога зборувате, вашата девојка мора да биде сигурна дека обрнувате внимание и разбирате што зборува и чувствува. Ова значи дека таа треба активно да се слуша.

Loading...

Можеби сте склони да мислите дека треба да поправите нешто за да се чувствувате безбедно. Во реалноста, сè што таа навистина сака е да биде чуена и јасно да и дадете до знаење дека сте тука за неа.

Така, следниот пат кога вашата девојка ќе започне да ви зборува за важна тема, седнете и слушајте ја. Ако забележите дека темата за разговор е многу вознемирувачка, прегрнете ја или фатете ја за рака. Ова дополнително ќе потврди дека ја слушате и го следите она што таа ви го кажува.

2. Ако кажете дека ќе направите нешто, сторете го тоа!

Дали сте од оние луѓе кои не ги прават работите што ги ветиле дека ќе ги направат? Ако имате најдобри намери, но често ве спречуваат да го исполните ветувањето, тоа може да биде проблем. Ако и кажете на вашата девојка дека се враќате дома за еден час, дури и кога знаете дека нема да дојдете уште неколку часа, затоа што сте свесни дека ќе се налути?

Или се понудете да застанете до продавницата на враќање од работа и потоа да заборавате? Или да го исчистите патот од снег, но ве повикале на работа, па не успеавте? Луѓето не ги исполнуваат ветувањата од многу причини, а огромното мнозинство немаат никаква врска со љубовта, пишува Your Tango.

Луѓето забораваат, или даваат ветувања за веднаш да ја развеселат саканата личност, но ова не е со цел да не го исполнат ветувањето, но со време заборават, работите се случуваат и ветувањето паѓа во заборав.

 

Loading...

 

3. Љубовните гестови не се доволни, користете зборови

Дали некогаш сте помислиле: „Не мора да и кажувам што чувствувам кон неа?“ Ако мислите дека „сè ќе биде јасно“ ако секој пат верно го фрливте ѓубрето, ги земете торбите од продавницата или нешто друго, се лажете. Да и кажете на жената што чувствувате кон неа е клучна компонента во нејзиното чувство на сигурност. Жената чувствува дали мажот се однесува кон неа со љубов или не, но тоа не е доволно. Даи кажете дека ја сакате, давате јасен знак дека ќе бидете со неа, без оглед на се, и тоа обезбедува сигурност. Многу е важно таа да знае дека може да смета на вас.

4. И покрај еднаквоста, земете го „машкиот дел од работата

Мажите се генетски програмирани да бидат заштитници. Опстанокот на видот зависи од тоа што мажите ги штитат своите жени и деца од предатори. Тој инстинкт не исчезна во овој свет на 21 век. Не дека мажот треба да мавта со стап и да го „претепа“ секој што ќе се осмели да и се обрати на неговата девојка.

Она што можете да направите за да направите партнерката да се чувствува сакана и безбедна е да и помогнете кога ќе видите или почувствувате дека и е тешко. Така, носите патничка торба, тргнувате нешто од висока полица или го косите дворот, станувате од каучот и и нудите нешто топло за пиење.

 

Loading...

 

5. Бидете искрени

Најважната работа што секој маж може да ја направи за да и обезбеди сигурност на својата девојка или сопруга е да биде искрен. Што и да е, само кажете ја вистината. Сигурноста е длабоко поврзана со довербата во вас како личност.

Не мора да признаете за малите нешта сега, па дури и да кажувате сè, но клучните работи во вашата врска треба да бидат јасни и искрени и нема да има проблеми во врската или во комуникацијата. Значи, ако видите дека нема да пристигнете на вечера или ако доцните, известете ја. Ако сакате да се сретнете со стари пријатели или да посетите некој, кажете и ја вистината.

Ако сте направиле голема сметка на кредитна картичка или сте заборавиле да ги капете децата или ви треба малку време само за вас, бидете директни и не двоумете се да и кажете што се случува. Што и да е, кажи и директно, без двоумење.


Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *