Маж во тело на момче од 13 години: Приказната за човекот кој престанал да расте во пубертетот!

Сподели со своите пријатели

Денис Вашурин е роден 1987 година, но изгледа како 13-годишно момче.

Loading...

33-годишникот одеднаш престанал да расте во тинејџерските години, а неговата порака до сите е: „Не судете“.

 

Иако Денис е голема сензација на социјалните мрежи поради неговиот уникатен изглед, тој повеќе го сака изгледот на човек од селото.

Вашурин живее во рускиот регион Краснојарск, каде што сите ја знаат неговата приказна и се занимава со лов и риболов.

Тој исто така сака да поминува време со својата девојка, со која е во врска веќе четири години.

Loading...

Вашурин ја раскажа својата животна приказна во неодамнешното интервју за рускиот Јутуб канал „ВАСИА НА СЕНЕ“.

 

 

33-годишникот рече дека неговите родители знаеле дека тој не бил како другите деца уште кога бил момче.

Тој бил хиперактивно дете, и покрај тоа што бил најмалиот во својата генерација. Како што растел, разликата станувала повидлива.

– Кога сфатив дека повеќе нема да се менувам физички, најпрво се чувствував малку непријатно. Размислував како ќе биде сè, како ќе тече мојот живот, дали ќе ми биде тешко. – рече Денис.

Loading...

И покрај неговата необична состојба, Денис тврди дека води нормален живот.

 

Иако многу пати се сеќава дека бил во ситуации кога требало да ја докаже својата вистинска возраст, дури и пред локалната полиција.

Еднаш, кога бил запрен од сообраќајната полиција, тој е осомничен дека ја фалсификувал возачката дозвола.

 

 

Loading...

Денис е најфрустриран што дури и луѓето што го познаваат понекогаш го прашуваат дали се чувствува толку млад колку што изгледа.

Сепак, тој тврди дека има карактер на постара личност, барем според пријателите, кои на шега го нарекуваат „дедо“.

 

33-годишникот има важна порака за секој што рангира книга само по корицата:

– Вие не го живеете мојот живот. Не знаете како е да се живее во моето тело, во мојата ситуација, каква личност би станале. Затоа, не судете – вели Денис.

Loading...


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *