Маж си ги отсекол тестисите, соседите го пронашле во локва крв

Сподели со своите пријатели

Еден човек е во болница и се обидува да собере средства за операција откако ненамерно си ги отсекол тестисите во сон.

Loading...

Фармерот од Гана Кофи Ата (47) спиел во фотелја и рекол дека успеал да грабне нож и да се повреди додека сонувал дека сече месо.

Уште во сон повикал двајца соседи кои притрчале во неговата куќа и го нашле сам облеан во крв.

„Седев на стол кога дремев. Во сон сонував дека сечам месо пред мене. Не се сеќавам како го зедов ножот, дури сум и збунет”, рекол тој.

Тој објаснил дека сѐ уште не е сигурен што се случило кога дошле неговите соседи, иако станал и почувствувал остра болка во гениталиите.

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Работи што не ни се потребни, а на кои фрламе пари

Можеби поради загуба на крв, Кофи излегол од сон дури кога бил во болница.

Тогаш сфатил дека не ја сечкал храната за семеен оброк, туку тестисите.

Лекарите му ги лечеле ужасните рани на почетокот на овој месец, но му рекле дека мора да оди на операција за целосно да закрепне.

Loading...

Тој во моментов се обидува да собере средства од хуманитарна помош за да си ја дозволи процедурата.