Маж од Кокино приведен откако го натепал татка си

Сподели со своите пријатели

Педесет и осумгодишен маж од село Кокико, Старо Нагоричане, вчера бил приведен откако физички го нападнал сопствениот татко.

Loading...

– На 03.04.2022 во 01.20 часот, полициски службеници од СВР Куманово го лишиле од слобода Т.Л. (58) од село Кокино, општина Старо Нагоричане, затоа што во семејниот дом физички го нападнал неговиот татко, информираат од Секторот за внатрешни работи Куманово.

По целосно документирање на случајот против него ќе следува соодветна пријава.

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Кумановец избодел вработена во кумановската болница

Никола Ивановски