Маж ја демнел и малтретирал Тејлор Свифт, полицијата го уапси

Сподели со своите пријатели

Еден маж е уапсен и обвинет дека ја малтретирал и демнел американската музичарка Тејлор Свифт, во близина на нејзиниот дом во Њујорк, пишува Би-Би-Си.

Loading...

Дејвид Кроу (33) од Сиетл е уапсен синоќа по поплаки за „емоционално вознемирен човек кој се однесува чудно“.

Тој беше обвинет по две точки од обвинението за малтретирање и следење, соопшти њујоршката полиција.

Инцидентот се случил неколку дена откако домот на американската ѕвезда бил цел на обид за кражба.

Повеќе случаи на вознемирување

Свифт во тој момент не била дома, била во Бафало на фудбалски натпревар каде го бодрила својот партнер, играчот на Канзас Сити Чифс, Тревис Келче.

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Германец поради документи признал 24 деца: „Лапнал“ 1,5 милиони евра и нема да биде казнет

Полицијата не потврди дали осомничениот за кражба е поврзан со случајот со малтретирање и следење.

Ова не е прв случај на малтретирање на американската кантавторка. Во 2022 година, еден маж беше уапсен затоа што возел пијан автомобил до зграда во Њујорк и се обидел да упадне во нејзиниот стан.

Познат е и случајот со Роџер Алварадо, кој упаднал во нејзиниот стан, а полицијата подоцна го пронашла како спие во нејзиниот кревет. Тој е осуден на шест месеци затвор.

Loading...