Масовен турнир во мал фудбал во Куманово – “Куманово Еуроспорт 2016”

Сподели со своите пријатели

Турнирот ,,Куманово Еуроспорт 2016” започнува да се игра од 5-ти август на сортскиот центар Еуроспорт Арена, објави порталот Полувреме.мк.

Ќе се игра на терен со вештачка трева, 5+1, а натпреварите ќе ги судат професионални судии.

Наградниот фонд е следен:

За освоено 1 место – 70 000 денари, пехар и медали.
За освоено 2 место 30 000 денари, пехар и медали.
За осовоено 3 место се доделува пехар.

На турнирот ќе бидат прогласени најдобар стрелец, најдбар играч и најдобар голман.

Учеството е 3.000 денари од екипа, а пријавувањето е најдоцна до 20-ти јули. На турнирот учество ќе земат 32 екипи.

Контакти за пријавување и информации:
+38975427388 – Aлександар
+38977647032 – Maрko


Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.