Мартинијан и Форумот на жени на ЛДП во посета на “Порака Наша” (фото)

Сподели со своите пријатели

Претставници на Форумот на жени при Општинската организација на Либерално-демократската партија од Куманово, денес го посетија Дневниот центар за лица со интелектуална попреченост „Порака Наша“ од Куманово.

IMG_20151225_103909

Loading...

 

За време на посетата, на вработените и на корисниците на центарот, жените од ЛДП им ги честитаа претстојните новогодишни и божиќни празници, а на корисниците на овој Дневен центар им подарија новогодишни пакетчиња.

Во посета на Порака Наша по повод новогодишните празници, утринава беше и пејачот од Куманово, Мартинија Кириловски кој ги израдува корисниците со слатки подароци.


Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.