Мартинез одби да се пресели во Челзи

Сподели со своите пријатели

Напаѓачот Лаутаро Мартинез можеше да го напушти Интер во последниот преоден рок.

Loading...

Според „Туто Меркато Веб“, 23-годишниот Аргентинец одбил да се пресели во Челзи бидејќи сметал на трансфер во Реал Мадрид или Барселона.

Оваа сезона Мартинез постигна три гола и направи една асистенција на три натпревари во италијанскиот шампионат. 

Зоран Стерјовски


Leave a Reply