Мартија ќе ја претставува Македонија на детскиот „Евросонг“

Сподели со своите пријатели

Мартија Станојковиќ од Куманово, младата финалистка на шоуто „Пинкови ѕвездички“ во силна конкуренција е избрана на да ја претставува Република Македонија на детскиот Евросонг, пишува порталот Пинк.рс.

Натпреварувањето ќе се одржи по 14 пат оваа година и тоа на 20 ноември во Валета, Малта, каде нашата Мартија сигурно ќе покаже се од себе како и до сега.

[wpdevart_like_box profile_id=”1414421878780055″ connections=”show” width=”300″ height=”550″ header=”big” cover_photo=”show” locale=”en_US”]

Loading...

 


Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.