Марјан Јаневски останува во К.К Куманово

Сподели со своите пријатели

Членот на македонската кошаркарска репрезентација, а воедно и играч на К.К Куманово, Марјан Јаневски, ќе продолжи да настапува за кумановскиот тим, јавува управата на клубот.

Loading...

Јаневски во текот на вчерашниот ден, потпиша нов договор за претстојната сезона.

Познатиот кошаркар е роден 1988 година во Гостивар. Висок е 203 см, и досега својата кошаркаска кариера ја градеше во МЗТ Скопје, Работнички, Торус и КК Куманово.


Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.