Марио од Куманово вечерва настапува во „Ѕвездите на Гранд”

Сподели со своите пријатели

Кумановецот Марио Арангеловски вечерва во 20:30 часот на Канал 5 настапува во емисијата „Ѕвездите на Гранд“.

Loading...

 

 

Вечерва се емитува последната емисија од петтиот круг од најгледаното регионално музичко шоу во која што, меѓу другото, ќе имате можност да го проследите и настапот на Арангеловски.

 

 

Loading...

Во претходниот круг Марио ги освои сите гласови на жирито, а притоа неговата менторка Јелена Карлеуша рече дека тој ѝ е омилен натпреварувач.

 


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *