Манекенка објави листа услови за идното момче: Сака неделен џепарлак, а тој да готви и чисти (ФОТО)

Сподели со своите пријатели

Морија Милс (28) од Њујорк е модел и ѕвезда на Инстаграм, која има прилично високи стандарди кои мажите треба да ги исполнат за да бидат со нив.

Loading...

Таа вели дека е „10 од 10“, а на списокот со барања што ги има за момчињата има и неделен џепарлак кој партнерот би и го давал, орален секс еднаш неделно, а исто толку често да ѝ испраќа  букет рози.

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Moriah M🌹 (@thisismoriahmills)

 

„Не ми е тешко да најдам момче, јас сум чиста десетка и не сакам да губам време на некој кој не е подготвен да работи околу мене. Сакам да ме носат на состаноци, да се грижам за себе, но и да почитувам дека сум независна и заработувам. Не можам да поднесам некој да брои колку пари трошам, не е моја работа. Исто така, тој мора да има пари затоа што нема да издржувам никого“, вели Морија, а пренесува The Sun.

Маж кој би сакал да биде со неа мора да исполнува други услови – да знае да готви и да чисти, бидејќи „не можам да бидам со некој што е неуреден и не може да подготви вечера кога ќе останеме дома“.

 

Loading...

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Moriah M🌹 (@thisismoriahmills)

 

„Тој мора да знае да се облекува убаво и да мириса убаво. Мажите кои не мирисаат добро се ужас. Мажот со кој би била мора да сака кучиња и животни, јас никогаш не би била со некој кој не знае колку се големи животните. Имам куче по име Чарли и тој е целиот мој свет. Мажот секогаш ќе биде на друго место и мора да го прифати тоа“, изјавила оваа девојка.

И покрај тоа што многу заработува од музиката, манекенство и OnlyFans, таа очекува мажот да потроши пари на неа.

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Moriah M🌹 (@thisismoriahmills)

 

„Сакам букет цвеќе барем еднаш неделно и, иако обично сама си плаќам нокти и педикир, би очекувала барем еднаш месечно да плаќа. Исто така сакам џепарлак за да ми покаже колку ме цени, порачува таа.

Loading...

Различни се реакциите на нејзините барања на социјалните мрежи. Од мажите кои ѝ рекоа „да ги земе предвид“, до оние кои ја прашуваа што им нуди на момците кои ќе ги задоволат сите нејзини критериуми.

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Moriah M🌹 (@thisismoriahmills)

 

„А што нудиш?“, „Навистина, што даваш за возврат?“, „Нека, благодарам“, напишале нејзините следбеници, додека некои и рекле дека „тоа е многу скапо“.

Но, Мори не ја интересираат коментарите на другите, туку додава дека сака нејзиното момче да биде духовито, да се помири со фактот дека е секси и другите момци да и се додворуваат.

„Кога сум со некого, верна сум, па не сакам тип што би се скарал со секој што ќе се обиде да флертува со мене“.

 

Loading...

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Moriah M🌹 (@thisismoriahmills)

 

На крајот, ако издржи 12 месеци во врска со неа, оваа девојка вели дека „подобро би било да клекне, ако сака да останеме заедно“.

„Ако имаш толку среќа што и после една година сум со тебе и не ме запросиш, ќе те оставам. Имам толку многу опции, ми го трошиш времето“, вели таа.

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Moriah M🌹 (@thisismoriahmills)

Loading...

 

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Moriah M🌹 (@thisismoriahmills)

 

 

Loading...

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Moriah M🌹 (@thisismoriahmills)

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Moriah M🌹 (@thisismoriahmills)