Малолетник во Куманово претепан од врсници

Сподели со своите пријатели

Малолетник од Куманово бил физички нападнат од други малолетници во близина на домот.

Loading...

– На 04.12.2022 во 00.50 часот во СВР Куманово, Љ.Л.(47) од Куманово пријавил дека на 03.12.2022 околу 20.00 часот, во близина на домот, неговиот малолетен син бил физички нападнат од двајца малолетници, информираат од Министерството за внатрешни работи.

Оттаму додаваат дека се работи на расчистување на случајот.

Никола Ивановски


ПРОЧИТАЈТЕ И:  Кошаркарките на Куманово го совладаа лидерот на табелата