Малолетник претепан во Куманово од врсник

Сподели со своите пријатели

Малолетник од Куманово викендов бил физички нападнат од друг малолетник, информираат денеска од Секторот за внатрешни работи Куманово.

Loading...

– На 02.10.2022 во 23.35 часот во СВР Куманово, З.Г.(47) од Куманово пријавил дека на улица „Моша Пијаде“ во Куманово неговиот малолетен син бил физички нападнат од друг малолетник, стои во соопштението.

Од кумановската полиција додаваат дека се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Никола Ивановски


ПРОЧИТАЈТЕ И:  Приведен кумановец баран со потерница