Малолетник физички нападнат во Куманово

Сподели со своите пријатели

Малолетник од Куманово вчера бил физички нападнат од едно лице.

Loading...

– На 15.05.2022 во 23.30 часот во СВР Куманово, А.М. (19) пријавила дека на улица „Ѓорче Петров“ во Куманово нејзиниот малолетен брат бил физички нападнат од едно лице, информираат од Секторот за внатрешни работи Куманово.

Од полицијата додаваат дека се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Никола Ивановски