Малолетник фатен со марихуана во градинка во Куманово


При преглед на малолетник од Куманово во градинка, полицијата пронашла марихуана.

СВР Куманово поднесе кривична пријава против 15-годишник од Куманово, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори“.

Loading...

Како што појаснуваат од Министерството за внатрешни работи, на 14.10.2019 во градинка на зелениот пазар во Куманово, полициски службеници, при преглед на пријавениот, пронашле и одзеле марихуана.

Никола Ивановски


© Со преземање на содржината ги прифаќате Условите за преземање содржини

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *