Малолетничка од Куманово нападната од врсник

Сподели со своите пријатели

Малолетна девојка од Куманово била физички нападната од друг малолетник, според пријавата доставена до кумановската полиција.

Loading...

– На 12.05.2024 во 18.37 часот во СВР Куманово, Г.Љ.(43) пријавила дека на улицата „Доктор Рибар“ во Куманово, нејзината малолетна ќерка била физички нападната од друг малолетник, информираат од Секторот за внатрешни работи.

Оттаму додаваат дека се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Никола Ивановски