Малите тајни на големите мајстори! Излупете киви за ДВЕ СЕКУНДИ! (ВИДЕО)

Сподели со своите пријатели

Бидејќи кивито е исклучително меко, прецизното лупење може да биде комплицирано, но сега има решение!

Loading...

Сигурно ви се случило долго време да се борите околу лупење киви или да исечете повеќе од потребното. Не грижете се, многу луѓе го имаат истиот проблем, но сега постои начин благодарение на кој повеќе нема да се мачите.

 

 

Трикот е лажица! Наместо да губите време, сега можете да уживате во киви за само неколку секунди. Сè што треба да направите е да исечете малку на врвовите, а потоа вметнете лажица веднаш до кората и нежно повлечете така што ќе ја извлечете средината.

Можеби нема да излезе совршено кога ќе го пробате за прв пат, но шансите се зголемуваат следниот пат. Направете рамнотежа и покажете со прстот за да не ја пробиете кората и да соберете што е можно повеќе, слично како кога лупите компири.

За вистинско освежување и максимална употреба на корисни состојки на киви, најдобро е ако јадеме свежо овошје наутро, на празен стомак.

Loading...

 


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *