Макрон е во стабилна состојба

Сподели со своите пријатели

Претседателот на Франција, Емануел Макрон и понатуму има одредени симптоми карактеристични за Ковид-19, но неговата состојба е стабилна, изјави портпаролот на Владата, Габриел Атал.

Loading...

Макрон (43) на 17 декември објави дека е позитивен на новиот  коронавирус и оттогаш е во самоизолација во претседателската вила.

Тој ги извршува должностите преку видео врска.

Марина Илиевска


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *